IMG_1333

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku…

W styczniowy wieczór, jak co roku, na Osiedle Nawojowska do Szkoły Podstawowej nr 15 tłumnie przybyli Seniorzy, aby się spotkać i przy blasku świec obejrzeć świąteczne przedstawienie. Przybyłych w imieniu gospodarza przywitała Dyrektor Szkoły Jadwiga Kopeć wraz z organizatorką uroczystości Przewodniczącą Zarządu Osiedla Bogumiłą Pawlikowską.  

A była to wyjątkowa opowieść o Dzieciątku, które odwiedziły w Betlejem wszystkie bajkowe postaci – Kopciuszek, Dziewczynka z zapałkami, Calineczka, Jaś i Małgosia, Pinokio, Stary rybak oraz Sierotka Marysia. Nowonarodzone Dziecię powitali również pastuszkowie i Trzej Królowie. Wszyscy udali się do żłóbka, aby przy dźwiękach kolęd złożyć dary. W swoich wystąpieniach przekazali przesłanie miłości, szacunku do drugiego człowieka, troski o słabszych oraz tych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. Gromkimi brawami nagrodzono młodych aktorów, a obecny na uroczystości wiceprezydent miasta Wojciech Piech przekazał serdeczne życzenia wszystkim Seniorom i ich rodzinom. Ciepłe życzenia jak co roku złożyła również wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor, podkreślając potrzebę wzajemnego szacunku i konieczności spokoju w życiu codziennym. Odniosła się również do przedstawienia, gratulując ciekawego pomysłu  i wspaniałego wykonania przez dzieci. Do wspólnego zaśpiewania kolędy wraz z mieszkańcami, zaproszonymi gośćmi i dziećmi, zaprosiła Przewodnicząca Zarządu Osiedla „Nawojowska” Bogumiła Pawlikowska, a pobłogosławił wieczerzę o. Stanisław Jopek Proboszcz Parafii NSPJ.

Spotkanie, na którym zebrało się blisko 140 osób, trwało do późnych godzin wieczornych i upłynęło przy serdecznych rozmowach, które integrowały mieszkańców i zaproszonych gości. Były wspomnienia i plany na przyszłość, nie brakowało wzruszeń i refleksji. Z całą pewnością można powiedzieć, że było to nie tylko spotkanie mieszkańców osiedla, ale dla wielu gości także prawdziwie rodzinna uroczystość. Wśród gości były babcie i dziadkowie, a na scenie występowały wnuki. Właśnie takie wielopokoleniowe, opłatkowe spotkania, zwłaszcza przy okazji Dnia Babci i Dziadka, sprawiają, że każda osiedlowa uroczystość jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością również radni Urzędu Miasta: Józef Gryźlak, Mieczysław Kaczwiński oraz zaprzyjaźniony ze szkołą i osiedlem Tadeusz Gajdosz, będący również członkiem Zarządu Osiedla.

Szczególne podziękowania należą się osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tej uroczystości. Przedstawienie przygotowały panie Barbara Cabała oraz Joanna Mirek-Skoczeń, oprawę i aranżację muzyczną pan Paweł Ferenc, a salę na przybycie gości udekorowały panie Beata Rola i Bogumiła Niemiec.