IMG_6966

„Wspierajmy się w trudach”: spotkanie na Nawojowskiej

Wspierajmy się w trudach i dzielmy radości – pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 15 odbyło się spotkanie noworoczne seniorów osiedla Nawojowska (17 stycznia). Spotkanie przygotowały przewodnicząca zarządu osiedla Bogumiła Pawlikowska i dyrektor szkoły Jadwiga Kopeć. Gościem spotkania byli zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech i reprezentacja radnych w składzie: Dominika Marczak, Józef Gryźlak, Tadeusz Gajdosz i Patryk Wicher.

Zastępca prezydenta Wojciech Piech witając się z uczestnikami spotkania podkreślił, że jest na opłatku osiedla Nawojowska już trzeci raz z rzędu. – Te spotkania noworoczne z państwem mierzą niejako kalendarz mojej pracy. Dzięki tradycji, którą kultywujemy w Polsce i w Nowym Sączu, świętujemy narodzenia Pana Jezusa znacznie dłużej. I dobrze, bo atmosfera świąt rozciąga się w czasie, czujemy wokół siebie tę serdeczność, a ona nie bierze się z niczego – powiedział Wojciech Piech i dodał:

Chciałbym życzyć państwu i sobie również, a także naszemu miastu i państwa osiedlu, żeby ta atmosfera pozostała przez cały rok, bo naprawdę będzie nam się lepiej i łatwiej żyło. A zatem bądźmy dla siebie przez cały rok dobrymi sąsiadami, wspierajmy się w trudach, które pewnie też są przed nami, ale też dzielmy nasze radości – zaapelował zastępca prezydenta.

Spotkanie rozpoczęło się występem szkolnego chóru prowadzonego przez Pawła Ferenca. Koncert kolęd i pastorałek wzbudził duże uznanie i niewymuszone brawa. Gratulacje dzieciom i opiekunowi zespołu złożył Wojciech Piech, dodając do gratulacji kosz słodyczy.

Bardzo się cieszymy, że tak wielu z państwa odpowiedziało na nasze zaproszenie i jesteśmy razem w ten wieczór – powitała zgromadzonych przewodnicząca Zarządu Osiedla Nawojowska Bogumiła Pawlikowska. – Bo przecież osiedle to jest również nasza wspólna sprawa. To jest także radość ze spotkania, z usłyszenia naszych dzieci i wnuków; z tego, że mamy czas i tego właśnie państwu życzę w nowym roku: dużo czasu, dużo przyjaciół, dużo pukania do takich drzwi, które nam otworzą.

Kulminacją spotkania było wspólne odśpiewanie kolędy „Bóg się rodzi”, podzielenie się opłatkiem i noworoczne życzenia. – Nie unikniemy pewnie różnych rzeczy, które przynosi życie, ale Jezus przynosi pokój. Nie wynikający z tego, że wszystko na zewnątrz dobrze się układa, ale dlatego, że mamy przekonanie, że Pan Bóg jest władcą wszechświata i jakoś nas prowadzi – mówił błogosławiąc posiłek proboszcz parafii kolejowej o. Bogdan Długosz SJ.

 

tekst: nowysacz.pl