15

Za nami pierwszy Turniej… (galeria)

W słoneczne, sobotnie przedpołudnie na boiskach STBS na osiedlu „Nawojowska” w Nowym Sączu odbył się I Turniej Sportowy. W ten sposób najmłodsi i trochę starsi mieszkańcy osiedla żegnali się z wakacjami.

Do rywalizacji w dwóch dyscyplinach – piłka nożna i piłka siatkowa – stanęło 17 zespołów z Nowego Sącza oraz okolic.  Drużyny,  oraz licznie przybyłych kibiców powitali organizatorzy turnieju: Bogumiła Pawlikowska, szefowa osiedla „Nawojowska” oraz Maciej Kurp, prezes zarządu STBS. Drużyny rywalizowały o Puchar Przewodniczącej Osiedla i o Puchar Prezesa STBS – w dwóch dyscyplinach i w odpowiednich kategoriach wiekowych. Rywalizację „podkręcały” również nagrody ufundowane przez radnego Tadeusza Gajdosza,  czyli  rękawice dla „najlepszego bramkarza” oraz koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej.

W rozgrywkach futbolowych tytuł najlepszej drużyny do lat 16 zdobył zespół „Krzoki” w skład którego weszli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 15. „Krzoki” rozgromiły w finale „Milan”-  aż 9:1. Finał kategorii open dostarczył wiele emocji aż do samego końca meczu – „Harnasie” dopiero w rzutach karnych zapewnili sobie zwycięstwo nad ekipą „Gorzkowa”. Rękawice dla najlepszego bramkarza wywalczył zawodnik drużyny „Sadyba”.

Równolegle trwały rozgrywki w piłkę siatkową. W kategorii open prym wiedli absolwenci ZSPG nr 1 z drużyny „Elite Studio”, którzy wywalczyli spory puchar. W młodszej kategorii wiekowej zwyciężył zespół „Kurczaki”, którego zawodnikami  byli  obecni  uczniowie klas sportowych w  Gimnazjum nr 9 wygrywając z drużyną „Atomówek”.

Bardzo się cieszę, że ten pierwszy turniej  został zauważony przez mieszkańców  i że tyle drużyn wzięło w nim udział. Mam nadzieję, że wejdzie on na stałe do kalendarza naszych osiedlowych imprez i będzie przynosił  radość i odrobinę satysfakcji z rywalizacji i młodszych i tych troszkę ”dojrzalszych” mieszkańców naszego Osiedla.Była to świetna zabawa i miłe spędzenie wolnego czasu – powiedziała przewodnicząca Bogumiła Pawlikowska.

Duże podziękowania należą się zarówno drużynom za świetne i ambitne widowisko oraz walkę w duchu fair play, a także przybyłym mieszkańcom za stworzenie wspaniałej atmosfery i zawzięte kibicowanie. Organizatorzy kierują również podziękowania za sędziowanie  wszystkich meczów: Witosławowi Mikołajczykowi, Leszkowi Rembiaszowi (piłka nożna) oraz Łukaszowi Mężykowi – piłka siatkowa.

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję rozgrywek w przyszłym roku.

Zdjęcia: Mirosław Kwolek